Bebek Bezi Alışverişi - Sonunda İntegral Çözmek Bir İşe Yaradı :)

Anne olmakla birlikte hayatımızın tam da göbeğine oturuveren konulardan biri da hiç şüphesiz bebek bezi alışverişi! Adeta vahşi doğa şartlarının hakim olduğu piyasada, kampanya kovalamak, indirimleri kaçırmamak, bir yandan da pat diye boy veya kilosu atıverirse onlarca paket elde kalmayacak şekilde stok yönetmek gibi ciddi idari beceriler gerektiren bir konu :) Üstelik aylarca aylarca devam ediyor. Ama işin bir de güzel yanı var; sonunda lisede neden integral problemi çözmeyi öğrettikleri anladık; meğer bizi bu dönemlerde dahi sırtımız yere gelmesin diye hayata hazırlamak içinmiş! :))))

Peki yok mu bu işin bir kolay yolu? Her zaman en ucuzunu garanti etmese de şöyle bir genel izlenim edinip arada bir de ikinci bir kontrol yapmak usulüyle hayata devam etmek mümkün.

İlk mukayeseyi, www.hepsiburadan.com ve www.akakce.com üzerinden yaptık. Buradan anlaşılan o ki, yarış Pampers Prima, Canbebe ve Molfix en tercih edilen 3 marka. Bu üçünün kendi aralarındaki fiyat sıralaması ise, Prima açık ara birinci yani en yüksek fiyat kategorisinde. 

Bir sonraki mukayesede bu 3 markanın 5 Numara yani 11-18 kg. ağırlığındaki bebeklere hitaben satışa sunduğu bezlerin ortalama fiyatlarını karşılaştırdık:

Pampers Prima'da Aktif ve Premium'a beraberce bir bakış attığımızda, bez başına rakam 1,20TL ila 1,83TL arasında değişiyor. Farklılık da genel olarak ya Premium olmasından kaynaklanıyor - Aktif'e göre biraz daha yüksek fiyatlı - ya da paket içindeki bez sayısından kaynaklanıyor - paket içindeki bez sayısı artıkça bez başına fiyat düşüyor. 

Aynı beden için diğer iki marka olan Canbebe ve Molfix'i de işin içine katınca, Akakçe'de Canbebe markasını, bez başına 0,67TL'ye satın alabildiğiniz görüyorsunuz. Ancak Molfix'i de yaklaşık bir 10 kuruş farkla temin edebiliyorsunuz.

Bu anlamda baktığınızda Pampers mı yoksa diğer markalar mı sorusuna baştan cevap verip; sonrasında Pampers ise sonrasında diğerlerini mukayese etmekle hiç vakit ve enerji kaybetmeyip Pampers için bir iki anlamlı satıcıyı takip etmek hayat kolaylaştıracaktır. Aynı şekide Pampers bütçenizi fazlaca zorlayacaksa bizim tavsiyemiz, diğer iki markaya konsantre olmanız.

İşte böyle sevgili anneler :) Diyoruz ya kolay değil anne olmak. Ama en azından lise yıllarındaki o integral problemlerini niye çözmeye zorladıklarını anlamış olduk :)

Sevgiyle kalın!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap