Yarıyıl Tatilinde Ne Yapabiliriz? - Her Güne Bir Etkinlik (No.4)

Çocuk Tiyatroları!

Yarıyıl tatili, ister Şehir Tiyatroları olsun ister özel girişimler olsun, şehrin her bir yanını sarmış çocuk tiyatrolarını seyretmek için ideal bir zaman... Bizim dikkatimizi çekenler:

İyilik Ağacı

Aynı gün, bir çocuk tiyatrosuna gitmek için yola çıkan bu iki çocuk, tanışır vearkadaş olurlar. İbiş, hasta annesine ilaç alabilmek için satmaya götürdüğü eşeğini kaybetmiş; Memiş ise, derslerindeki başarısından dolayı anne ve babasının kendisine armağan ettiği bisikletini çaldırmıştır. İki kafadar, başlarına gelen bu kötü olaylar nedeniyle ne yapacaklarını kara kara düşünürken, “İyilik Ağacı” devreye girer.

İyilik Ağacı İstanbul - Halis Kurtça Çocuk Merkezi'nde oynanıyor. Biletler 28,50TL. Seanslar ve bilet satın almak için tıklamanız yeterli.

Karton Şehir

'Okulun tüm öğrencileri yılsonu gösterisi için tatlı, telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız 'Çocuk' diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Sene sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk sadece balon şişirme görevini edinebilmiştir. Bu işin arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk biraz huysuzlanır. Gösteri onun planları doğrultusunda işlemeye başlayınca işler çığırından çıkar. Tüm bunların sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve oranın kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası Çok eğlenceli, çok çılgın bir dünyada başlar. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.'

Karton Şehir  İstanbul - Zorlu PSM'nin içinde sahneleniyor. Biletler 10 ve 20TL olmak üzere 2 kategoride mevcut. Seanslar ve bilet satın almak için tıklamanız yeterli.

Küçük Prens

Sahra Çölü’ne düşen bir pilotun, başka bir gezegenden gelen Küçük Prens’le karşılaşmasını anlatan Küçük Prens, Serhat Behramoğlu sayesinde yepyeni bir görsel dile kavuşmuş. 


Sevgi, aşk, insanların yanlışları, değer verdikleri, unuttukları ve tüm bunlara çocukların bakış açısı ile Türkiye’de pek örneği olmayan “kamishibai” (Japon kağıt tiyatrosu) tekniği ile anlatılıyor böylece hem tanıtıp, sevdiriyor; hem de masallar dünyasında çocuklara yeni bir pencere açıyor.

Küçük Prens İstanbul UNIQ'te çocuklarla buluşuyor. Bilet fiyatları 30 ve 40TL olmak üzere 2 kategoride satışa sunuluyor. Seanslar ve bilet satınalma için tıklamanız yeterli.

TATİLİN DE KURALLARI VAR

SİHİRBAZLIK ATÖLYESİ

6 YAŞ VE ÜSTÜNE KİTAP TAVSİYESİ

PERA MÜZESİ ATÖLYELERİ

ÇOCUK SİNEMALARI

 

 


Yorum Yap