Yarıyıl Tatilinde 6 Yaş ve Üstüne Okuma Listesi

Yaşasın kitap okumak! Dijital dünyanın yaşantımızın hemen hemen her boyutunda ağırlığını hissettirdiği hatta baskın çıktığı şu dönemde, kitap okumak ve okutmak; çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak hepimizin derdi haline gelmiş durumda. Ama vazgeçecek de değiliz elbet! O zaman hemencecik en yakın kitapçıya gidip kütüphanemizin raflarında yerini alacak yeni kitaplarımıza kavuşalım. Hangi kaplar mı? Buyurun tavsiye listemize:

6 Yaş Grubu için 3 Kitap

Peter H. Reynolds’tan yediden yetmişe herkesi kucaklayan yepyeni, duygu yüklü bir öykü daha... Bazen beklentilerimizi fazla büyük tutar, her duygumuzu abartırız. Mutluluğun bir eşyada, bir hediyede saklı oldu- ğunu zanneder, yanı başımızdakini ıskalarız. Dünyanın En Küçük Hediyesi mutluluğu ve paylaşmanın önemini bizlere hatırlatan sıcacık bir öykü...

Kitapyurdu.com'da 13,20TL'ye satılıyor; üstelik 24 saatte kargo sözü de veriyorlar. Satın almak için kitabın adını tıklayın.

Kendinizi bir anda birkaç milenyum sonrasına ait bir gezegende bulsanız ne yapardınız? Eray dedesiyle birlikte yaşar ve her gün ineklerin sütlerini satmak için yola çıkarlar. Bir gün ormanda keşfettikleri mağaraya girerler ve köpeklerinin peşinden giderken kendilerini bir anda teknolojinin çağ atladığı Pibalu Gezegeni'nde buluverirler. Eray ve dedesi bu gezegende 3 farklı kişiyle tanışır: piyanosu bozulmuş bir piyanist, yıllardır balık tutamayan Balıkçılar Kralı ve lunaparkta ağlayan bir kız... Ödüllü çizer Emre Şimşek'in yazıp resimlediği ilk kitap olan Pibalu Gezegeni'ne Yolculuk, detaylı resimleri ve sürükleyici öyküsüyle okurları nefes kesici bir yolculuğa çıkaracak.

D&R'da %22 indirimle 15,60TL'ye satılıyor. Satın almak için kitabın ismine tıklamanız yeterli.

 

Dağın tepesinde yaşayan bilge kurdun sandığı keşfedilmeyi bekliyor. Bu sandık, çocukları bir kahraman kadar cesur, bir kaplan gibi korkusuz yapabilecek sihre sahip. Peki, biri utangaç, diğeri çabuk pes eden, öbürü biraz ürkek üç küçük tilkinin ona ulaşacak cesareti var mı?

Kitabı İDEFİX'ten 14,95TL'ye satın alabilirsiniz. Bunun için kitabın adına tıklamanız yeterli.


Yorum Yap