Gönüller Hem Dem Olsun!

İkiz annesi Gamze'nin, doğumhane yolunda düşündükleri, hissettikleri ve onlardan bugüne kalanlar... Bizim tüylerimiz diken diken oldu okurken. Ellerine sağlık Gamze!

Bazı durumlar vardır.

Bazı gerçekler...
Sahip olduğun ne varsa o an için, kendini yapmak zorunda hissettiğin bir şey vardır ki, sonsuz minnetle şükretmek.
Nilda ve Çağan doğmadan dakikalar önce tüm azalarım durmuş, aklımda kalan korku ve kaygılarımla baş başayım. Herkes korkmamamı, dua etmemi söylüyor. Anne olma anındaki dualar kabul olur, geri çevrilmez diyorlar. Falanca kişi benim için şunu iste, benim için bunu dile diyerek elçi tutuyorlar beni. Benim aklımda ve yüreğimde sadece bebeklerime sağlıkla kavuşmak.
"Gidiyoruz Gamzee" diyerek odaya giriyor yenidoğan hemşiresi.
Uzun saatler ve günlerden sonra sarılacak kalpler.
Asansöre kadar herkes yanımda. Serhat çaresiz görünüyor. Elimi tutuyor ama sıkıyor. O da farkında değil. Kapı kapanırken daha fazla tutamayıp bırakıyorum kendimi.
Cesaretlendirmeye çalışırken kendi yarasını açıyor yenidoğan hemşiresi.
"Ağlama lütfen Gamze, birazdan ikizlerine kavuşacaksın. Ben 18 yıldır kavuşmayı bekliyorum. Bebeğim olmuyor. Lütfen bana dua et" diyor. Yüzündeki tebessümle ve biraz da şefkatle.
Nasıl bir sınav bu? 18 yıldır hasretini çektiği şeyle iç içe. Her gün bir doğum hikâyesiyle buluşmalara şahit. Buluşmayı hayal etmediği bir gün bile yok. Günler, haftalar, mevsimler o hasretle geçiyor. Belki de sınav değil. Mesleği ilacı kim bilir?
Koca karnımla büyük bir pot kırıyor gibiyim karşısında. Mutluluktan ağlıyorum demeye utandım. Korku ve kaygılarımdan ağlıyorum demeye utandım. Utandım oğlu utandım!
Güzel bir günde, sevinçle kahkaha, hüzünle ağlamak arasında bir yerdeyim.Müthiş bir sorumlulukla ve tüm iyi niyetimle içimi titreten en içten duamı onun için yaptım o gün.
Aklımda bebeklerimden ve ondan başka da birşey kalmamıştı zaten. 
Sağlıkla kavuştum.
Sen de kavuş beklediklerine.
Çekenler icin hasret, demlensin. Gönüller hem dem olsun.
Gamze'nin Diğer Yazıları

Yorum Yap